Surinkti šiukšles yra svarbu. Dar svarbiau – nešiukšlinti. Netoleruok!

PALIKIME SALĄ ŠVARESNĘ! Tai ambicingas tikslas, kurį norėtume pasiekti su MJR festivaliu! Manome, kad puiki festivalio publika gali tai padaryti! Kiekvienam susipratusiam žmogui turėtų būti aiškus universalus ekologinis principas – po savęs nepalikti jokių šiukšlių. Nei vienos plastikinės stiklinės, nei vienos nuorūkos, net mažiausio kamštelio! Neleiskite šiukšlinti nei sau, nei kitiems. Nesivaržykite sudrausti šiukšlintojų, jei tokių pastebėsite. Šis paprasti ir nesunkūs dalykai daro mūsų buvimą kartu daug malonesnį, šventiškesnį ir pagarbesnį.

  • Atliekas mesk tik į šiukšlių dėžes ir konteinerius. Jie pastatyti prie muzikos scenų, kavinių ir kitose judriose vietose. Jei šiukšliadėžė kiek toliau – na, nepatingėk iki jos nueiti.
  • Atvykęs prie Festivalio vartų galėsi gauti šiukšlių maišų, bet kadangi jų nuolat pristingame, tai bus dar geriau, jei maišų atsiveši.
  • Prie Festivalio vartų taip pat dalinamos specialios kapsulės nuorūkoms. Pastebėtina, kad nuorūkos ir įvairi plastikinė smulkmė aplinką teršia labiausiai, nuo jų iškuopti salą sunkiausia.
  • Neteršk ežero vandens cheminiais muilais ir šampūnais. Festivalio metu paplūdimyje rasi ekologiško šampūno, kuriuo galėsi naudotis.
  • Išsivežk viską, ką atsivežei, salai tikrai nieko papildomo nereikia. :) Surinktas šiukšles maloniai prašome atnešti prie pagrindinių konteinerių.

 
 
Jau keletą metų stengiamės MJR festivalyje dėl galimybės rūšiuoti šiukšles, atskiriant plastiką ir kt. Kol kas nepavyksta įtikinti vietinių komunalinio aptarnavimo įmonių atvežti tam skirtingų konteinerių, nes jų manymu švenčiantys festivalių lankytojai vis tiek sumes šiukšles bendrai. Tuo tarpu šios paslaugos užsakymas iš kitų rajonų dėl transportavimo taršos ir kaštų jau nebūtų ekologiškas. Tebeieškodami optimalaus sprendimo, visuomet esame atviri Jūsų nuomonei, pasiūlymams ir iniciatyvoms. Būna malonu sulaukti geranoriškų laiškų su praktiniais patarimais ir pastebėjimais.

Esame nuoširdžiai dėkingi visiems, palaikantiems UŽ GAMTĄ idėją!

MJR XVIII Bičiuliai