Bitės

Aštuonioliktojo Mėnesio Juodaragio temoje šiemet dūzgia margosios

Bitės baltams – ypatinga Gamtos kūrinijos dalis, nusakanti pačius gražiausius žmonių santykius: bičiulystę, veikiančią darną, dievišką tvarką. Baltų genčių kultūroje bitės žmones susiedavo ne mažiau kaip kraujo ryšiai. Korių galaktikose suneštas saldus MEDUS ženklina meilę ir sveikatą, o savo pirmykšte reikšme veda į mitinį mišką – Dievų buveinę.

Bičių šventumas baltų kultūrai žinomas iš senųjų Wulfstano, Erasmo Stelos raštų apie Prūsiją, šeimyniškos Austėjos ir linksmybių mėgėjo Bubilo mitologijos, bitelės audžia mūsų tradicijų dainose, sutartinėse ir šokiuose. Bitė ne tik atkakli darbininkė, saldumo nešėja, bet ir pasiaukojantis savo genties karys, kurio geluonis visuomet aštrus. Ir vienintelė BITĖ mūsų protėvių kalboje ne gaišta, o miršta, kaip žmogus.

Tad XVIII festivalyje susitiksime su bitininkais ir pažinsime jų pasaulį, konstruosime avilius ir kviesime į kūrybinius spiečius, liesime vašką, dūmosime, kopinėsime, skanausime bičių duoną, Juodaragio midų ir daug dainuosime! Mažiesiems minėsime kamanes ir smaližes meškutes. Bus daug medaus, gamtos burtų ir galingo muzikos dūzgesio! Ir visas Juodaragis tikriausiai atrodys kaip didelė kurianti bičių šeima. O paskutinės trys vasaros dienos – kaip medaus mėnuo... Susitiksim, bičiuliai!

 

MJR XVIII Bičiuliai