Mėnuo Juodaragis – unikalus, nepriklausomas šiuolaikinės baltų kultūros ir alternatyvios muzikos festivalis, pristatantis pagoniškosios tradicijos palikimą, neo-folkloro kryptis ir post-moderniosios kūrybos avangardą. Novatoriškas renginio vyksmas kasmet įgauna vis daugiau išraiškos formų – tai gausūs Baltijos ir užsienio šalių kolektyvų koncertai, garso architektų pasirodymai, senosios apeigos, svarbių temų paskaitos ir filmai, parodos, tradiciniai amatai, ekologinės akcijos, interaktyvūs kūrybos projektai, vaidinimai, žaidimai, šokių vakarai ir kita.
MJR yra nekomercinis renginys, kuris gimė ir gyvuoja iš gryno entuziazmo ir idėjinių paskatų. Visa festivalio veikla grindžiama asmeninėmis kūrėjų iniciatyvomis ir laisva valia, nesaistoma jokių žinybų ar politikos.

Apie festivalį

Mintis

Istorijos seka

Akimirkos

 

MJR buvo, yra ir lieka savitai kuriantis festivalis. Kol kiti kopijuoja, Mėnuo Juodaragis KURIA pats – savaip ir nebūtinai taip, kaip įprasta. Festivalio komanda daugelį dalykų stengiasi atlikti savo rankomis. MJR įgyvendino daugelį naujų sumanymų, kurie vėliau tampa tradicija ir kituose renginiuose. Priimti vis naujus iššūkius, puoselėti vis labiau įkvepiančias idėjas ir eiti savo keliu – tai esminis festivalio Kūrybos džiaugsmas.

 

MJR XVIII Bičiuliai