Mėnuo Juodaragis prasidėjo 1995 m. – tuomet tai buvo gan spontaniškas keliolikos kuriančių jaunuolių ir jų bičiulių susibūrimas vieną žvaigždėtą naktį Verbiškių kaime netoli Molėtų. Dabar MJR yra vienas įdomiausių vasaros festivalių ir didžiausias alternatyvios kultūros renginys Lietuvoje. Kasmet jį aplanko vis daugiau kūrėjų ir žiūrovų.

Festivalis rengiamas vaizdingose gamtos vietose, tai glaudžiai siejasi su MJR idėja. Savaime nusistovėjo tradicija, kad augantis renginys kas 3 metus persikelia į naują vietą. Po Verbiškių, 2000-2002 metais MJR vyko Sudeikių miestelyje prie Alaušo ežero, netoli Utenos – ten festivalis rado vietinės valdžios pritarimą ir palaikymą. Būtent Sudeikiuose Mėnuo Juodaragis išaugo į solidų kasmetinį renginį. Nusistovėjo ir renginio laikas – paskutinis vasaros savaitgalis. 2003-2005 m. MJR vyko prie legendinės Kernavės. Užbaigus 9 metų ciklą, MJR stovykloje buvo paskelbta pertrauka ir 2006 m. festivalis nebuvo rengiamas. 2007 m. Juodaragis pradėjo naują įkvepiantį etapą pasakiškoje Zaraso saloje...

MJR tradiciškai vyksta tris dienas, įvairialypė programa plėtojama keliose vietose vienu metu – taip, kad kiekvienas žiūrovas gali pasirinkti sau įdomiausius dalykus. Festivalio krypčių gausa tuo pačiu lemia publikos įvairovę – vargu ar kokiame kitame Lietuvos festivalyje išvysite tiek skirtingų subkultūrų atstovų, daugybę įvairaus amžiaus žmonių, jaunų šeimų. Jų nuoširdumas, geranoriškumas ir pagarba sukuria neprilygstamą vienijančią atmosferą – tikrą sielos šventę visiems, besidomintiems baltų kultūra ir jos atgimimu. Mėnuo Juodaragis sulaukia ir gausių užsienio svečių – pastaraisiais metais festivalį lanko žmonės iš Latvijos, Lenkijos, Estijos, Gudijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos, Olandijos, Šveicarijos, Čekijos, Austrijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Portugalijos, Kanados, JAV, Australijos, Indijos, Japonijos... 

Daugelis festivalio svečių pažymi, kad MJR yra nepakartojamas, aplinkinėse šalyse analogų neturintis renginys. Festivalis turi susiformavusį savitą modelį (kuris kaskart papildomas naujais akcentais), savitą atributiką ir heraldiką, bei išskirtinę aplinką. Tai ta vieta, kur gimsta naujos idėjos ir gili kūryba dera su siautulinga pramoga. Daugeliui dalyvių MJR tapo tam tikru atskaitos tašku metuose. O kai kurie nuolatiniai festivalio lankytojai teigia, jog laukia Juodaragio labiau nei savo gimtadienio :)

MJR organizatoriai – muzikos leidykla Dangus ir VŠĮ Baltijos Griaustinis. Nuo 2002 metų festivaliui dėmesį ir dalinę paramą skiria Lietuvos respublikos Kultūros ministerija, kitos kultūros institucijos, UNESCO kultūros vadybos katedra, įvairios įmonės, žinisklaidos priemonės ir privatūs asmenys.

O didžiausi MJR rėmėjai yra kūrėjai, kolektyvai, projektų autoriai bei kiekvienais metais tarsi viena gentis namo sugrįžtantys žiūrovai – jie yra tikroji šio vyksmo dvasia.

MJR XVIII Bičiuliai