Dviračiai festivalyje Mėnuo Juodaragis užima ypatingą vietą. Tai ne tik vienas genialiausių žmonijos išradimų, spindintis ekologišku principu, bet ir pravarti priemonė šventės metu saloje, nes du ratai, didelėje ir gražioje Zaraso saloje, tikrai pasitarnaus!

„MINAM JUODARAGIN“ – tai jau gana giliai festivalyje įsišaknijusi, draugiška gamtai tradicija, raginanti judėti sveikuoju drąsiuoju būdu – dviračiais.
Žygio kuratorius Šaras sako, jog šiame alternatyviame kelyje į festivalį būna itin įdomių reginių ir malonių susipažinimų, tad bent kartą gyvenime verta tai patirti kiekvienam MJR lankytojui.

Prisijungsiantiems prie organizuoto žygio MJR XVIII bilietas kainuos pigiau – 20,- pinigų. Žadame ir specialią atributiką dviratininkams. Tai kaip? Minam Juodaragin?
Registracija: saraslove80s(eta)yahoo.com arba tel. +370 614 76282.

Kelionė dviračiu į festivalį galima ir savarankiškai. Visiems, dviračiais įveikusiems virš 100 km ir atvykusiems į Zarasus, MJR organizatoriai suteiks dviratininkų nuolaidą, t.y. bilietas prie festivalio vartų kainuos 20 EUR.

Atskirai nuo pagrindinės grupės minantys žygeiviai taip pat turės pasirūpinti savo kelionės įrodymais – tinka nuotraukos prie miestelių/kaimelių ženklų, čekiai iš kaimo krautuvėlių ir pan. Tikimės, jog poilsio valandėlės su fotoaparatu ar vaizdo kamera suteiks daug smagumo.

 

Organizuoto dviračių žygio vadovo Šaro laiškas minsiantiems kartu:

MARŠRUTAS IR LAIKAS
Organizuotas dviračių žygis iš Vilniaus prasideda rugpjūčio 26-ą dieną 9.30 val. ryto prie Karaliaus Mindaugo paminklo Vilniuje (prie Lietuvos Nacionalinio muziejaus). Atvykstantiems iš Kauno 8.09 val. traukiniu, kuris Vilniuje bus 9.23 val., yra neabejotina galimybė suspėti ir prisijungti prie būrio. Minti bus pradedama apie 10.30 val. vietos laiku (UTC+0300). Labanore planuojama apsistoti vakarop. Kitą dieną žygis bus tęsiamas, starto laiką numatant, tariantis su visa grupe.
Maršutas (su palikta erdve improvizacijoms ir nuokrypiams nuo kurso):
Vilnius – Paberžė – Giedraičiai – Molėtai - Labanoras (nakvynė) – Kaltanėnai – Ignalina – Dūkštas – Zarasai (MJR).
Kelias bus asfaltuotas, kad minti nepabijotų dar nevažiavę su MJR dviratininkais.
Visada galima vykti ir kitu keliu, dažniausiai šis klausimas sprendžiamas susitikus – apsvarstomi pasiūlymai, išrenkamas geriausias/įdomiausias maršrutas.

DAR KELI DALYKAI
Tiems, kas dar nėra dalyvavę „Minam Juodaragin“ ir abejoja savo galimybėmis:
- Nebijokite! Minti visada smagu, smagi ir šauni bendraminčių kompanija Jūsų užnugaryje tikrai nepaliks. Aišku, įvertinkite savo galimybes, bet nebūkite pernelyg savikritiški - sunkumas dažniausiai yra psichologinis: sykį ar du prieš žygį išvažiuokite pasivažinėti kelioms valandoms, apsipraskite su dviračiu. Žmonės į festivalį yra važiavę su nenusakomos būklės byrančiais kledarais ir liko gyvi, sveiki bei dar turėjo ūpo, jėgų ir tonuso gėrėtis festivalio įspūdžiais. Kas mano, kad jų dviračiui reikia apžiūros - patikrinkite dviratį prieš žygį (tai galite atlikti patys, jūsų giminės ar draugai, kurie šiek tiek nusimano apie tai, taip pat vietinis dviračių servisiukas/krautuvė).
Šiek tiek subtilumų. Numatytas kelias yra asfaltuotas, tad lengviau mins tie, pas kuriuos bus plonesnės padangos/didesni ratai. Puikiai važiuos ir plentiniai (+fiksai etc.). Jei yra galimybė pasiskolinti geresnį dviratį - pasiskolinkite :) (išlošite dvigubai - bus smagiau minti ir dviračiu nereikės rūpintis :D). Patogu yra dviračio bagažinė ir krepšiai daiktams sukrauti, nepatogu –  kuprinės.
Žygio metu bus pora atsarginių kamerų ir padangų (26 ir 28 colių) bei keletas įrankių, tad kas įrankių neturite - nesivarginkite.
Nakvynė. Naktį praleisime Motinos Gamtos užantyje, o jei tiksliau - Labanoro ežero užutėkyje su laužaviete, tad visomis reikalingomis priemonėmis apsirūpiname patys.
Pasiimkite miegmaišį, palapinę (jei norite), šiltesnį drabužį ir kelnes, atsargines kojines, maudymosi kostiumą, metalinį puodelį (puodą) šiltam gardėsiui ir arbatai ant laužo, šiek tiek maisto kelionei. Pakeliui bus krautuvių, tad nepersistenkite.
Vėlgi, yra mynusių ir su minimaliom kuprinytėmis, tad būna visaip - kaip jūs pasiruošite, bus jūsų fantazijos reikalas bei išradingumas :)

BŪKIME SAUGŪS
Pasirūpinkite išvardintomis pasyviojo saugumo priemonėmis:

  • žibintais ir atšvaitais (priekyje ir gale),
  • liemene (labai gerai matosi kelyje!),
  • šalmu.

UŽ SAVO SAUGUMĄ ATSAKOME PATYS KIEKVIENAS ASMENIŠKAI!!! Lydinčių nebus. Tai yra kooperatyvas bendraminčių, minančių kartu į festivalio teritoriją

KONTAKTAI IR REGISTRACIJA
Registracija vyksta el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. iki rugpjūčio 26 d. 9.00 val.
Registruodamiesi nurodykite savo vardą, pavardę, kontaktinį tel. numerį, parašykite, ar minsite nurodytu laiku su grupe, ar prisijungsite vėliau kažkur kelionės metu.
Visais klausimais, susijusiais su dviračių žygiu, prašome kreiptis į kuratorių Šarą (saraslove80s(eta)yahoo.com arba tel. +370 614 76282).

MJR XVIII Bičiuliai