Žaisime futbolą, ripką, orientacinį ir kitus jėgos bei proto žaidimus. Prisijunk ir tu!

 

 

Ripkikės pamėtymas

10 lazdų ir 800 gr. ritinukas lauks Jūsų tradiciškai – sekmadienį.
Vieta ta pati – salos aplinkpelkio kelyje, arčiau Ramučių.

Mažiau žinantiems ar mažiau ištikimiems MJR žiūrovams apie žaidimą:
Ritinis (ripka) buvo vienas populiariųjų lietuvių liaudies sportinių žaidimų, rašytiniuose šaltiniuose minimas nuo XVIII a. Sako, senovėje jį žaisdavo ne tik jaunimas, bet ir rimti kaimo vyrai. S. Daukantas savo raštuose pažymi, kad „ritinis buvo lietuvių jaunuomenės, kalnėnų ir žemaičių, kaipo didžiausia karo mokslinyčia…“ Vytauto Didžiojo kariai taip pat mėgdavo laisvu laiku pagainioti ritinį ir pasitreniruoti prieš mūšį.
Anksčiau dažniausiai ritinį žaisdavo kaimas prieš kaimą. Dabartiniame žaidime dalyvauja dvi komandos po 7 žaidėjus, kurių kiekvienas turi ne ilgesnę kaip pusantro metro ritmušą (lazdą) riestu galu. Žaidime svaidomas ir atmušinėjamas postoris diskas – ritinys, kuris seniau darytas iš ruplėto beržo, apkaustyto metaliniu lankeliu, šiandien – iš gumos. Žaidimo tikslas – išritinti ritinį iš aikštės pro varžovo ginamus vartus arba per galinę liniją.
Kaimams besiskirstant į vienkiemius, šio komandinio liaudies žaidimo populiarumas sumažėjo, bet neišblėso. Nepriklausomoje Lietuvoje 1923 m. kūno kultūros mokytojas Karolis Dineika pirmasis perkėlė ritinį iš vieškelių į stadioną. Vėliau žaidimas prisimintas ir atgaivintas pokario metais, 1958 m. įkurta K. Dineikos pirmininkaujama Lietuvių liaudies žaidimų federacija, imtos rengti oficialios ritinio varžybos. Nuo 1990 m. ėmė veikti Lietuvos ritinio federacija, o šiandien ritinį žaidžia apie 180 sportininkų, susibūrusių į komandas Plungės, Vilkaviškio, Kupiškio, Platelių, Kauno miestuose ar rajonuose. Vyksta tradicinės varžybos ir renginiai: Lietuvos suaugusiųjų, jaunių, jaunimo ir veteranų pirmenybės, federacijos taurės varžybos, „Platelių“ ir „Suvalkijos“ taurių varžybos.

Išsamesnė informacija apie Ripkos žaidimą bus suteikta festivalio metu – Žinyčioje (MJR informacijos punkte). Išankstinė registracija nebūtina, tiesiog ateik ir žaisk!

 

 

MJR XVIII  Futbolo turnyras – Juodaragio ragui laimėti

Kaip ir kasmet, subėgsim į improvizuotą futbolo aikštę išsiaiškinti, kurių sveikata ir ambicijos galingesnės! Atkakliausieji futbolo turnyre kovos dėl festivalio „Mėnuo Juodaragis XVIII“ rago – namų puošmenos, kiekvieno spirdūno išsvajotos interjero detalės.

Žaidimo aikštelė, kaip visada – neprognozuojama, šiurkšti ir baisiai smėlinga, bet tai ne kliūtis rimtiems žaidėjams, koks ir pats esi, svarbu juk kamuolys ir dveji vartai! Norintiems sužaisti ir prasivėdinti šeštadienio rytą, atidžiai perskaitykite šias mirtinai svarbias eilutes.

Turnyro komandų registracija vyks festivalio metu, penktadienį nuo 17.00 val. MJR Žinyčioje (informacijos centre), telefonu +370 606 54948. Prieš festivalį komandos gali užsiregistruoti el. paštu: societe(eta)post.com. Kovoti paliksime 10-12 komandų, pavienius entuziastus, surinksime į vieną ar dvi komandas. Tad skubėkite ir įrodykite, jog futbolas Jums yra viskas!

 

 

Žaidimo taisyklės:
1. Komandą sudaro 5 žaidėjai (4 aikštelėje, 1 vartuose).
2. Žaidžiami 2 kėliniai po 10 minučių. Pertrauka ~2 min.
3. Keitimų kiekis neribojamas.
4. Žaidėjas gali žaisti tik už vieną komandą, su kuria pradėjo turnyrą.
5. Žaidžiama be nuošalių, su kampiniais, visos kitos taisyklės kaip rimtame futbole.
6. Jei kuri nors komanda įgauna 5 įvarčių pranašumą, rungtynės stabdomos ir pralaimėję žaidėjai eina alaus.
7. Už grubų žaidimą ir keiksmažodžius (geltona kortelė) – žaidėjas šalinamas 2 minutėms. Už itin grubų žaidimą (raudona kortelė) – šalinamas visam laikui ir įmetamas į ežerą.
8. Azartas yra gerai, bet žaidėjai turi būti geranoriški.
9. Teisėjas yra velnias x 2, burnoti nepatartina, nors toleruoja jam skirtas Ultrų skanduotes, na ir pažada, jog nestabdys rungtynių dėl „Naked streaker’ių“ (kurių jau regėjome 2011-ų metų turnyre).

Dalyvauti gali tik MJR bilietus turintys abiejų lyčių ir visų amžiaus grupių žmonės. Pradžioje bus žaidžiama dviejuose pogrupiuose, o keturios geriausios komandos susikaus finaluose. Rungtynės vyks šeštadienį nuo 10.00 val. iki 16.00 val. Tikslus žaidimo grafikas bus sudarytas šeštadienį – aikštėje.
 

Nugalėtojai vakarop bus pakviesti scenon atsiimti MJR XVIII rago. Juos, kaip ir visas ankstesnių metų čempionus, pasveikins tūkstantinė minia ovacijomis, beigi ištisus metus lydės neblėstanti garbė, laimė ir šlovė!

 

 

Orientavimosi varžybos Saloje

 

Mėnuo Juodaragio XVIII festivalio lankytojai, sporto, galvosūkių ir beprotiško lakstymo entuziastai, kaip ir praeitais metais, turės galimybę išsilieti orientavimosi varžybose. Tai smagus, daug ryžto reikalaujantis ir greitas žaidimas. Dalyviai festivalio teritorijoje ir Zarasų mieste, žemėlapio ir kompaso pagalba, turės kuo greičiau pasiekti žemėlapyje pažymėtus ir vietovėje esančius kontrolinius punktus ir pasižymėtį specialia kortele.

Zarasų ežero sala ir Zarasų miestas puikiai tinka orientacininkų užduotims vykdyti ir nemenkai pabėgioti. Kad gera nuotaika trasoje būtų užtikrinta, punktus slėpsime netikėčiausiose vietose – medžiuose ir vandenyje.

Varžybos yra asmeninės, startas skelbiamas atskirai kiekvienam orientacininkui. Entuziastų lauksime šeštadienio rytą prie MJR Informacijos centro (Žinyčios) ir startuosime 11:00 val. Registracija el. paštu societe(eta)post.com arba festivalio metu – MJR Informacijos punkte. Dalyvių skaičius ribotas, tad skubėkite registruotis jau dabar, nes prizas laimėjusiam bus garantuotai vertingas.

MJR XVIII Bičiuliai