Sala

Mėnuo Juodaragis kviečia į Šiaurės Rytus, į patį mūsų šalies kraštą, masinantį tyriausiomis Gamtos spalvomis ir ramia ežerynų gaiva. Čia, pačioje pasaulio pabaigoje, kurios vardą paskutine raidyno runa pažymėjo paslaptinga sėlių gentis, kur Vakarai jau pasibaigė, o Rytai dar neprasidėjo, – vėl iškils MJR vėliavos. Sodria miškų žaluma, Stelmužės stiprybe, pirmapradžių vandenų gelme ir bekraštėmis gėlomis erdvėmis alsuojantis Zarasų kraštas vėl taps jaukiais namais laukiniam Juodaragio sapnui. Tai vieta, kur kiekvienas atvykęs pasijunta poetu. Vieta, kur gali vaikščioti basas...

Zarasų žemė neregėtai gausiai nusagstyta ežerais ir ežerėliais (jų per 300!), piliakalniais (jų trys dešimtys!), mitologinėmis vietomis (ženklintais akmenim, raistais ir „velnio“ akim), ji garsėja ne tik seniausiu Lietuvos ąžuolu, didžiausiu ežeru, iš dieviško gausybės rago pabirusiomis salomis, sakraline medine architektūra, vandens malūnais, išlikusiomis giriomis ar retais augalais, bet ir savita istorija.

Apie salą

Vietovė

Zarasai

Atvykimas

MJR festivalis vyks visos Lietuvos mastu unikalioje Zaraso ežero saloje. Tai nuo seno garsus, tačiau tik dabar iš naujo atrandamas Aukštaitijos perlas. Zarasų miesto rytiniame pakraštyje esanti Didžioji sala užima 44 ha plotą, ją pereiti skersai ar išilgai – beveik kilometras. Nors miestas visai netoliese, patekusieji į salą atsiduria tarsi kitame pasaulyje – šalyje, kuri saugo savas paslaptis, ošiančius gausius ąžuolus, liepas ir pušynus.

MJR XVIII Bičiuliai