Didžioji Zaraso sala užima 44 ha. Nuo vieno jos galo iki kito – beveik kilometras. Tai unikali renginių ir poilsio vieta, Zarasų miestelio lopšys, kurio archeologinė istorija dar laukia savo tyrėjų. Į salą veda vienintelis įvažiavimas – asfaltuotas keliukas per tiltą, kuris taps MJR vartais. Labai tikimės, kad į festivalį atvykę žiūrovai tausos vieną gražiausių Lietuvos vietų ir patirs joje daug laimės. :) Ir kad festivalis šioje vietoje bus laukiamas kitais ir dar kitais metais...

Atidarymo apeigos vyks prie seno galingo ąžuolo Šiauriniame iškyšulyje, kur vėl suliepsnos ankstesniuose MJR festivaliuose įkurtas aukuras. Salos slėniuose įrengtos dvi estrados – didžioji ir mažoji. Jose išdygs ir dvi festivalio scenos, kurios nuostabios gamtos apsuptyje kiekviena savaip įprasmins įvairią MJR grupių kūrybą. Trečioji scena, skirta elektroninei penktadienio nakčiai ir šeštadienio sutartinėms, kartu su kino/paskaitų palapine įsikuria atokiau nuo šventės triukšmo – miško aikštelėje Šiauriniame rato gale. Renginio metu saloje taip pat bus skirta vieta palapinių kaimeliams, automobiliams, šurmuliuoja Amatų kiemas, liepsnoja laužavietės, kviečia lauko kavinės ir kt.

Dėl savo formos Didžioji sala anksčiau dar turėjusi Anglijos pavadinimą. Dar ji vadinta Draugystės sala. Kitos Zaraso salos (į kurias galima nuplaukti valtimis iš Zarasų): Italijos, Putinų ir Liepų. Zaraso ežeras užima 313 ha plotą, yra pratakinis, turi labai sudėtingą dugną, gausus seklumų ir įvairių daubų.

Saloje gausu plačiašakių tvirtų ąžuolų, pušų ir liepų, vaizdingų kalvų ir pievų. Viduryje esančią pelkę supa kelio žiedas (jame vykdavo žirgų lenktynės, dabar rengiami raliai). Beje, čia zarasiškiai renka ne tik spanguoles ir grybus, bet net ir žvejoja vidury esančiose, sunkiai prieinamose pelkės akyse.

Aplink salą yra keletas paplūdimių, iš kurių ypatingai maloniu krantu ir dugnu išsiskiria Auksinis. Tuo pačiu verta pažymėti, kad Zaraso ežeras gilus, tad maudytis derėtų atsargiai.

MJR XVIII Bičiuliai