PAŽINTINIAI ŽYGIAI
PAŽINTINIAI ŽYGIAI

PAŽINTINIAI ŽYGIAI

Ką matysime – ką girdėsime – ką pažinsime – kaip šėlsime?
Nuolaidos

Visus žygeivius ir smalsuolius kviečiame dalyvauti pažintiniuose žygiuose. Jūsų laukia žygiai pėsčiomis, kur susipažinsite su apylinkių istorija bei gamtos pažinimo žygiai. Klausysimės įdomių pasakojimų apie gamtą, aplankysime kultūros paveldo objektus.

MIŠKO MAUDYNĖS
Ketvirtadienį 19.00 val. į Miško maudynes pakvies aplinkosaugininkė, miško patirčių praktikė Austė Juozapaitytė.
Miško maudynių užsiėmimas, tai gili dviejų valandų patirtis miške pasitelkiant visus penkis žmogaus pojūčius. Sąmoningai būdami miške ir atlikdami tam tikrus sensorinius pratimus, sieksime nuraminti savo protą ir atrasti gilesnį ryšį su mus supančia aplinka.
Rinktis prie Žinyčios.

 

NAKTINIS ŽYGIS
Ketvirtadienį 22.00 val. į naktinį žygį pakvies ornitologė Gintarė Grašytė.
Naktis – tamsos, baimių, paslapčių laikas. Taip dažnai atrodo mums – žmonėms. O gamtoje naktį gyvenimas nesustoja. Tik jam pažinti ir patirti reikia ypatingo pasiruošimo. Išjungsime žibintuvėlius, telefonus ir eisime – į naktį!

 

ŽYGIS PO DŪBURIO IR ANTAZAVĖS APYLINKES
Šeštadienį 9.30 val. prasidės žygis su istoriku Laimonu Abariumi.
Aplankysite Bielūnų – Duburių malūno griuvėsius, buvusių Špūrų kalvės vietą, kur savo štabą buvo įrengę Birželio sukilėliai. Užsuksite prie Marimonto vandens malūno griuvėsių. Aplankysite Šilo partizanų bunkerius, kurie byloja apie pirmąjį stambų partizanų mūšį. Kviesime pasivaikščioti aplink Antazavės dvarą, kur Emilija Pliaterytė pasirašė pareiškimą ir pranešė apie savo sprendimą prisidėti prie sukilėlių. Nužygiuosite 14 km. Kelionė truks 5 valandas. Pasirūpinkite priemonėmis nuo uodų ir erkių. 
Rinktis prie Žinyčios.

 

GAMTOS PAŽINIMO ŽYGIS
Šeštadienį 14.00 val. į žygį pakvies gamtininkas Andrejus Gaidamavičius.

Žygio metu išmoksite pažinti augalus, gyvūnus ir grybus. Sužinosite daug įdomių dalykų apie pievų ir mišku gyventojus. Kviesime į diskusiją apie medžių gyvenimą ir jų santykį su žmogumi. Žygis tinka įvairaus amžiaus dalyviams. Trukmė 3 valandos.
Rinktis prie Žinyčios.

 

GAMTOS PAŽINIMAS, ŽAIDIMAS IR MOKSLO DUOMENŲ KAUPIMAS su INaturalist.
Sekmadienį 9.00 val.
iNaturalist programėlę pristatys botanikė, biomedicinos mokslų daktarė Jurga Motiejūnaitė.
Kviesime jus į savo mobiliuosius telefonus atsisiųsti iNaturalist programėlę ir praktiškai ją išbandyti. Kartu keliausime po salos gamtos kampelius ir išmoksime kaip programėlės pagalba atpažinti augalų bei gyvūnų rūšis. Po salą keliaudami kartu su botanike, biomedicinos mokslų daktare Jurga Motiejūnaite sužinosite daugiau apie mus supantį gamtos pasaulį, bei kaip šis mūsų užsiėmimas prisideda prie mokslo duomenų rinkimo.
Rinktis Žinių palapinėje.

 

IŠVYKA Į MONIŠKIO MIŠKĄ
Sekmadienį 17 val.
festivalio dalyviai kviečiami aplankyti senuosius miškus, patiriant jų grožį ir svarbą. Miškus aprodys ir istorijomis dalinsis mokslininkai dr. Reda Iršėnaitė, dr. Ričardas Skorupskas, dr. Mindaugas Lapelė.
Kviečiame susirinkti prie festivalio vartų, kur ir pasidalinsime susitikimo prie miško koordinatėmis, iki jo – apie 30 minučių kelio automobiliu. Išvykos metu keliausime į Sengirės fondo išpirktą ir saugomą 19 ha užimantį Moniškio mišką. Vyksime savo automobiliais.
Vertingiausioje šiaurinėje jo dalyje yra senas lapuotynas su 130 metų skaičiuojančiais ąžuolais, senom drebulėm, uosiais. Daliai sklypo suteiktas kertinės miško buveinės bei Europos Bendrijos buveinės statusas. Yra įsiterpę keletas šlapynių, bebravietė, gausu gyvastingos medienos, kanopinių žvėrių veiklos pėdsakų. Aptikta raudonosios knygos paukščių rūšių.
Tai tankus, drėgnas lapuočių miškas be takelių, tad svarbu pasirūpinti tinkama apranga ir neperšlampančia avalyne, turėti apsaugas nuo lietaus, uodų. Žygiuosime gan lėtai, tad fiziškai ėjimas bus nesudėtingas.
Miške lankysimės 2 valandas.
Kviečiame registruotis Žinyčioje. Registracija yra būtina.

 

Programa
EKOMENIS
SKYFORGER (LV)
KITA