Mažiau yra daugiau!  

 

Devynioliktajam Juodaragiui pasirinkus Namų temą, ta proga kilo idėja festivalio metu pastatyti namą. Na gerai, jei ne namą, bent namelį, tačiau tikrą, gamtišką, gyvenamą. Ar įmanoma tai padaryti, per tokį trumpą laiką ir be didžiulių lėšų? Šis nemenkas iššūkis tikriausiai taip ir būtų likęs tik pasvajojimu. Tačiau Petras Devižis, šiaudinių namų statybos pradininkas Lietuvoje, patikino – įmanoma. Jeigu tik dievai dovanos gerą orą, – pastatysime!

Šiuo metu Dūburio saloje bus statomas šiaudinis Juodaragio būstas – meditacijų namelis, pakankamai šiltas, kad jame būtų galima gyventi ir žiemą. Pamatas – smėlinis, be betono. Sienos – suspausti šiaudai apdrėbti moliu, stogas – iš velėnos. Pirmąsyk šiaudizmo ideologo, architekto Petros Devižio inovacija bus pristatyta gyvai, su šūkiu "Mažiau yra daugiau!"

Prie statybų ir vidaus įrengimo kviesime prisidėti ir festivalio lankytojus. Ne vienam ko gero bus įdomu ir pravartu sužinoti labai praktiškų dalykų. Pasakų namelis liks vaizdingoje Dūburio saloje ir ateityje galbūt ne vienam čia apsilankiusiam gentainiui taps jaukia vieta kuriam laikui apsistoti. Patikėk ir prisidėk!

Namelis statomas prie Dūburio scenos, arčiau vandens.

 

  

 

MJR XIX Bičiuliai