:::: EKOMENIS ::::

Meno dirbtuvės visoje saloje  

 

Sąlytis su žeme, persmelktas oro gūsio vaiskiame danguje, aptaškytas vandeniu, žaižaruojantis ugnimi... Tai vis tas pats, tačiau skirtingas kelias namo. Mažiausi šapeliai, rūpestingai sunešti į vieną krūvą, netikėtai virsta stogu virš tavo galvos. Tai kolektyvo "Balti" projektas šių metų festivalyje. Kai matoma virsta nematoma ir atvirkščiai – kur yra ribos? Tavęs, manęs, namų? Tai Rūta Ūdraitė, žaisdama su nuolat kintančia šviesa, kviečia visų pirma pajausti "Nematomas sienas" . Tuo pačiu keliamas namų neapibrėžiamumo klausimas, kuris atsispindi Jono Aliuko ir Vėjo Aliuko sukurtame besimainančiame namų atvaizdavime vandenyje. Šalia Dūburio scenos, vandens srovėms pavaldus namų vaizdinys visiškai priešingas aiškiam ir konkrečiam Petro Devižio statomam moliniam namui. Tikras, festivalio metu pastatytas namas, prie kurio statybos kviečiame prisijungti visus norinčius ir nebijančius iššūkių.

Tuo tarpu Eglyno scenos ribose susijungs vaizdas ir garsas, idėja ir kūnas, nepagaunamybės mirksnis infografinėje šviesos instaliacijoje "Apus Apus".
Erdvę išjudinantis veiksmas, atsikartojantis ir Godos Bardauskaitės kabančiame sode – tai susitikimo vieta, nes namai tai kartu ir kuriamas santykis. Tai susilietimo vieta, nes namai gali būti ir kitas žmogus.

Namai tai sakrali vieta. Sakraliausia tiek fizine, tiek dvasine prasme. Nesvarbu ką kiekvienas iš mūsų įvardijame kaip namus, skiriasi žodžiais, bet nesiskiria jausmas. Mantas Maziliauskas tą jausmą perteikia sukurdamas uždarą ir tuo pačių atvirą, nepagaunamą šventą erdvę prie ąžuolo. Tai ir namų tvirtumas, ir svetimo neįžengiamumas, ir namų laisvumas bei...tas pats neapibrėžtumas. Lengvai plevėsuojančios baltos drobės kviečia sugrįžti. Ten, kur viskas taip artima. Ir tuo pačiu, kur dar nebuvai. Kaip "Baltas lapas" laukiantis, kol įrašysi savo potyrius jame ir tuo pačiu priverčiantis susimąstyti – kur tu eini ir ko ieškai.

Visa tai šiais metais kviečiame patirti kartu – kartu klaidžioti, atrasti ir grįžti. Kartu klausti ir kiekvienas sau atsakyti. Nes namai gali būti ten, kur niekada nesitikėjai. Namai gali būti tai, ko niekada nelaukei. Ir tik tai suradęs, supranti, kad ten patekai. Kur, atrodo, visada norėjai.


• EkoMenis  – meno dirbtuvės visoje saloje nuo penktadienio:

--- Justė Brukštutė / Jonas Liugaila / Rūta Ivaškevičiūtė – Eglyno scenos šviesos instaliacija "Apus Apus"
--- BALTI – "Stogai"
--- Mantas Maziliauskas – "Šventykla", "Baltas lapas", "Vartai"
--- Rūta Udraitė – "Nematomos sienos"
--- Guoda Bardauskaitė – "Sodas"
--- Justinas Kudzmanas – "Balti namai"
--- Petras Devižis – Namo statyba. Šiaudizmas   


• Ankstesnių Juodaragių ekomenio darbų galerija:

Autoriai: Juozas Budzinauskas, Andrius Erminas, Rimvydas Daužvardis, Audrys Karalius, Rimas Milkintas, Aušra Niauronytė, Artūras Rožkovas, Vaida Tamoševičiūtė. Nuotraukų autoriai: Simonas Rupšys ir Sieloj Ramus.  

gallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenisgallery-ekomenis
MJR XIX Bičiuliai