:::: Dūburio ežero sala ::::

Žinios apie festivalio vietovę  

 

2016 m. festivalis Mėnuo Juodaragis vyks NAUJOJE VIETOJE – Dūburio ežero saloje, Zarasų raj. Šį įstabi sala yra 3 km į pietryčius nuo Antazavės, 13 km į šiaurės rytus nuo Dusetų, 20 km į vakarus nuo Zarasų miesto. 

Salos koordinatės – 55.788253, 25.962324.

• Informacija apie stovyklavimo sąlygas saloje >>
• Informacija apie transporto parkavimą >>  
• Informacija apie atvykimą į salą >>  
• MJR XIX Dūburio salos ŽEMĖLAPIS >> 

 

Dūburio sala iš viršaus 2016-05-10 ryte. Fotografavo Algirdas Lekaveckas. 

19-asis MJR festivalis keliaus į nuostabią, sodrios gamtos žalumos sūpuojamą Dūburio salą, kuri yra didžiausia Zarasų krašte – jos plotas 45 ha. Jauki ir beveik laukinė, Dūburio sala stebina savo išraiškingu, miškingu ir tuo pačiu erdviu kraštovaizdžiu, šimtamečiais medžiais ir tyrais šaltiniais.

Mintys surengti Juodaragį šiame įspūdingame gamtos kampelyje vijosi ne vienus metus. Festivalio aplinka gal būt bus kiek mažiau komfortiška, nei pernai, išvedanti civilizuotą miestietį toliau nuo jo pasaulio ir alsuojanti su laisva Juodaragio dvasia kaip niekad vieningai.

Dūburio ežere (plotas 99,3 ha) yra 4 salos, didžiausioje iš jų – Astravos saloje – ir vyks pagrindiniai MJR festivalio renginiai. Salos pakrančių atabradas smėlingas, čia įkurti keli jaukūs paplūdimiai ir stovyklavietės. Aplink ežerą įsteigtas Dūburio hidrografinis draustinis. Čia sugaunamos 9 rūšių žuvys.


Kadaise Dūburio saloje buvo dvaras, žmonės keldavosi į salą plaustu, tačiau vėliau buvo supiltas pylimas ir nutiestas kelias. Dabar į salą galima patekti per tiltą, nusileidus keliu nuo kalno. Senais laikais Rūros upėje, kuri išteka iš ežero į Zalvę, veikė vandens malūnas, kurio likę tik griuvėsiai. Kadaise čia gyveno garsi bajoraitė, kuriai atminti dabartiniai Dūburio salos šeimininkai pastatė medinę skulptūrą.

Galingi salos ąžuolai, tankmės, akmenys ir vaizdingos Antazavės apylinkės saugo ne vieną paslaptį ir istorijos įdomybę. Jomis, bei vasariškai atkutusios salos grožybėmis pasidalinsime, kai užsuksite į šį svetainės skyrių vėliau.

Tikimės, ši vieta bus pačiais geriausiais Mėnesio Juodaragio namais ir taps atradimu visiems festivalio lankytojams. Už Gamtą! 

 

 

 
Salos koordinatės – 55.788253, 25.962324

 


:::: Salos planas – MJR žemėlapis ::::

  

MJR festivalio vieta – gražioji Dūburio ežero sala
Fotografavo Kazimieras Šešelgis

gallery-apieSalagallery-apieSalagallery-apieSalagallery-apieSalagallery-apieSalagallery-apieSalagallery-apieSalagallery-apieSalagallery-apieSalagallery-apieSalagallery-apieSalagallery-apieSalagallery-apieSalagallery-apieSalagallery-apieSalagallery-apieSalagallery-apieSalagallery-apieSalagallery-apieSalagallery-apieSalagallery-apieSala
MJR XIX Bičiuliai