EKOMENIS

Ką matysime – ką girdėsime – ką pažinsime – kaip šėlsime?

EkoMenis – meno veiksmai saloje

Kūryba – tai rusenanti vidinė ugnis, jos kurstymas – tai įkvėpimas ir galimybių begalybė, tai pavidalai, kylantys iš žiežirbos į liepsną. 

Dūburio erdvės ir aprėptys beklaidžiojančius kvies atrasti netikėtus siluetus, įvairiais pavidalais ir kryptimis įsiliejančius į salos kraštovaizdį. Dangaus šviesuliai kils ir leisis ežeran, o vakarais burtų saloje seks mėnulio pasaką. Kūrybos gūsiai kurstys ir įžiebs įkvėpimo žarijas, o atrastas kūrimo džiaugsmas ilgam įkurs mūsų vidinę ugnį. Kai suliepsnoja vaizduotė, kelias sužimba šviesa!

Daugiau >>

 

UGNIES SKULPTŪROS 

 

„Ugnies deivė Gabija“

 Nuo seno ugnis žmogui buvo neatsiejama gyvenimo palydovė. Tad neatsitiktinai ugnis suteikė vienus pagrindinius mūsų kalbos žodžius kūrybos raiškai: nuo Gabijos kūrybingą žmogų vadinam gabiu ar kūrybingu,o smarkų vadinam agniu žmogumi. Net įkurtuvės siejasi nuo žodžio kurti ugnį. Tad visas veiksmas vadinamas kūryba arba kurti ką tai.

 

 „Ugnies lelija“ arba Ugnies žiedas. 

Lai ugnis pražysta ežeran! Kadangi tai skulptūra ant vandens, norėjosi apjungti du gaivalus: ugnį ir vandenį, o geriausia tai įkūnija vandens lelijos žiedas, pražystantis ugnimi.

 

Ugnies skulptūrų autoriai – Kęstutis ir Vytautas Musteikiai