JUODARAGIO PIRTIS

KĄ MATYSIME – KĄ GIRDĖSIME – KĄ PAŽINSIME – KAIP ŠĖLSIME?

Ugnies kaitra - Juodaragio pirtyje!

Festivalis ugninga tema neįsivaizduojamas be pirties. Kasmet Mėnesio Juodaragio programoje smarkiai gausėja tiek pirčių, tiek lankytojų. Aplankyti festivalio pirtį šventės metu Dūburio ežero krante – nepamirštama patirtis, persmelkianti būtį lengvumu ir atgimimu, – ją perteikti mums padės patyrę pirties žyniai, kurių širdys kupinos užsidegimo!

Pirtis – vieta, kur susitinka visos keturios stichijos: ugnis, vanduo, žemė ir oras. Ugnis – pirties siela, jos esmė. Ji įkaitina akmenis ir įkvepia pirčiai gyvybę. Akmenų karščio palytėtas, vanduo pagimdo garą, kuris maloniai apglėbia kūną, atneša vantų kvapą, nuskaidrina mintis ir pakylėja sielą. Mūsų protėviams pirtis buvo šventa vieta, riba tarp šio ir ano pasaulio, kur buvo galima sutikti laumes ar kitus svečius iš Anapus. Tai apsivalymo, apeigų, švaros, gyvybės pradžios ir pabaigos vieta. Tautos išmintis sako: kuo dažniau eisi į pirtį, tuo rečiau eisi pas daktarus.

Jau tradicija tapusi Juodaragio pirtis skels prakuras, kurs UGNĮ ir dalinsis savo šiluma viso festivalio metu. Patyrusių pirtininkų komanda lauks kiekvieno, geidžiančio pažinti lietuvišką pirties kultūrą, jos ypatybes ir ritualus.

Šiemet MJR pirtininkų gretos kaip niekad gausios – atvyksta Profesionalių pirtininkų asociacija su papildoma pirtimi, kurioje Jūsų lauks ypatingi bendri ritualai bei asmeninės geriausių pirties meistrų programos: vanojimas, kūno šveitimas, masažai, sveikatinančios ir grožio procedūros su augalais, druska, medumi, moliu ir kt. Dienos metu prie pirčių vyks edukacijos, vaišinsimės čia pat ant laužo ugnies virta pirtininkų arbata.

——————

Juodaragio pirties procedūros vyks grupėmis po 8-10 žmonių kas 2 valandas. Pradžia kiekvieną festivalio dieną nuo 10.00 val.

Kadangi norinčiųjų gretos pildosi akimirksniu, kviečiame užsiregistruoti iš anksto.
Registracija į kiekvienos dienos pirtis vyks kasdien nuo  09.00 val. prie pirties (rytinėje salos dalyje, pakeliui į Kaukų salą)

Pasišventinkim kartu juodaragišku garu!