DŪBURIO EŽERO SALA

2024 m. festivalis MĖNUO JUODARAGIS vyks Dūburio ežero saloje, Zarasų krašte.
Ši įstabi vieta yra prie Antazavės miestelio, 13 km į šiaurės rytus nuo Dusetų, 20 km į vakarus nuo Zarasų miesto.

 

Dūburio sala – antra didžiausia ežero sala Lietuvoje. Jauki ir beveik laukinė ji stebina savo išraiškingu, miškingu ir tuo pačiu erdviu kraštovaizdžiu, galingais šimtamečiais medžiais, tankmėmis, pievų kloniais, gausybe akmenų, keliais šaltiniais. svaiginančiu tyros gamtos ir laisvės pojūčiu.

Dūburio ežere (plotas 99,3 ha) iš viso yra 4 salos, didžiausioje iš jų (plotas 45 ha) – Astravos saloje – ir vyks MJR festivalio renginiai. Salos pakrančių atabradas smėlingas, čia įkurtos kelios jaukios stovyklavietės ir maudyklos. Aplink ežerą įsteigtas Dūburio hidrografinis draustinis. Čia sugaunamos 9 rūšių žuvys.

Kadaise Dūburio saloje buvo dvaras, žmonės keldavosi į salą plaustu, tačiau vėliau buvo supiltas pylimas ir nutiestas kelias. Senais laikais prie upelio, kuris išteka iš Dūburio į Zalvės ežerą, veikė vandens malūnas, menantis daug svarbių istorijos įvykių, jo belikę įspūdingi griuvėsiai. Kadaise čia gyveno ir dvarą valdė bajoraitė Jadvyga Šaikutė, kuriai atminti dabartinė Dūburio salos šeimininkė Onutė Vidrickienė pastatė medinę skulptūrą. Prieš dešimtmetį saloje įrengta stovyklavietė.

Vaizdingos Antazavės apylinkės saugo ne vieną paslaptį ir istorijos įdomybę – kelių kilometrų spinduliu itin gausu piliakalnių, archeologijos paminklų, partizanų kovų atminties vietų, senosios milžiniškos ąžuolų girios liekanų. Visa tai pažinti galite prisijungę prie festivalio metu vykstančių kraštotyros žygių.

 

KOORDINATĖS

Salos koordinatės – 55.788253, 25.962324.

Salos vieta žemėlapyje: