MJR KINO PROGRAMA

Ką matysime – ką girdėsime – ką pažinsime – kaip šėlsime?

Šiemet Juodaragio veiksme bus gausu garsų ir vaizdų, o tarp šurmulio vakarais ir naktimis festivalio lankytojams būna visai neprošal pasislėpti Žinių palapinėje, kur galima ramiai ir maloniai pasižiūrėti įdomių filmų! Kaip ir festivalis, kino programa suksis aplink ugningus dalykus – nuo pašėlusių laukinių aborigenų gyvenimo vaizdinių, karikatūriškų ugniagesių kasdienybės subtilybių iki liepsnojančių abiturientų švenčių ir kitų paslaptingų įvykių. Šių metų kino programa džiugins ne tik magiškais bei šmaikščiais lietuvių kūrėjų darbais, bet nukels ir į komišką Milošo Formano 1967 metų Čekijos ugniagesių pasaulį, ves per ugningą ir raganišką moterų režisierių trumpo metro kiną, supažindins su muzikinės dokumentikos užkulisiais ir, žinoma, pateiks gero avangardo naktibaldoms.

“Gaisrininkų balius”, geriau žinomas kaip “Hoří, má panenko” (rež. Miloš Forman, 1967)

Kontraversiškas ir vienas paskutiniųjų Milošo Formano Čekoslovakijoje išleistų darbų, prieš pasitraukiant į vakarus, pasakoja istoriją apie ugniagesių komiteto kasmetinę puotą, kurios metu graži ir iškilminga šventė apsisuka 180 laipsnių kampu. Nelaimės lyg kortų namelis krenta viena paskui kitos, tad lieka tik vienas klausimas – kaip baigsis šis vakaras?

“Anapus Laiko ir Šviesos” (rež. Aistė ir Skaistė Jauraitės, 2022)

1991 m. Lietuvos istorinio lūžio metu Roko Radzevičiaus įkurta grupė Skylė – unikalus kūrybinis sambūris, į savo veiklą įtraukęs Aistę Smilgevičiūtę ir kelis šimtus bendraminčių, prisidėjusių prie beprotiškiausių grupės idėjų. Retais archyvinaiis kadrais padabinta “Anapus laiko ir šviesos” juosta pasakoja vienos iškiliausių lietuviškos alternatyvios muzikos grupėių trisdešimtmečio istoriją.

“Namarali” (rež. Tim Mummery, 2021)

Australų dokumentinis filmas apie paslaptingą ir užmarštin grimstančią meno formą – wandjina. Beveik 21 metus kurtas darbas seka menininko Donny (Yorna) Woolagoodja kelionę link tradicinės protėvių kultūros bei dvasingumo. Kasmet ochra kurti protėvių piešiniai ant akmeninių sienų blunka, bet viskas pasikeičia kai vienas iš Yornos dizainų pasirodo Sidnėjaus olimpiados atidarymo ceremonijoje.

“The West is Burning” (rež. Cody Sheehy, 2020)

Vasaros vis ilgėja, vis labiau šyla ir sausėja. Išvirtę sausuoliai, sudžiūvę krūmokšniai ir žolės sukuria puikų kurą gaisrui – nesustabdomam ir viską po savęs nušluojančiam. Šio filmo kūrėjai peržvelgia sudėtingą medienos karų istoriją ir jų sukėltų gaisrų poveikį bendruomenėms bei gamtai. Jie skatina mus pažvelgti į šią problemą kiek neįprastu kampu.
Mūsų šiandieniniai sprendimai nulems, ar ateinančios kartos galės pasidžiaugti ąžuolų pavėsiu bei girių ošimu.

 

Rytinė “Tindirindžio” animacinių filmų programa vaikams Jau ne vienerius metus Juodaragio rytais mus džiugina rinktinis animacijos festivalio “Tindirindis” repertuaras, skirtas tiek mažiems, tiek dideliems. Kviečiame išvysti režisieriaus ir prodiuserio Valento Aškinio sudarytą valandos trukmės filmukų almanachą, atliepiantį ne tik ugningą festivalio dvasią, bet ir paslaptingą baltišką Mėnesio Juodaragio būtį. Tai proga susitikti ir pabendrauti su pačiu animacinių filmų Lietuvoje guru.

----- ŽINIŲ PALAPINĖ ~ MJR 2023 -----

KETVIRTADIENIS 24 d.

21.30 – Filmas „Gaisrininkų legendos” – rež. A. Gricius, 1989

23.00 – Filmas „Dainos lapei” – rež. K. Vildžiūnas, 2022

01:10 – Juodaragio nakties kinas: „Turi Ugnies?” (originalo kalba)

02:00 Programos pabaiga

PENKTADIENIS 25 d.

09.00 – Animaciniai filmukai vaikams

20.30 – Dok. filmo „Kuršių kalavijas” pristatymas – rež. Gvidas Kovėra, 2022

21.00 – Trumpas kinas

22.00 – Dok. filmas „Dykra” – rež. R. Gruodis, 1993

23.00 – Filmas „Namarali” – rež. T. Mummery, 2021 (originalo kalba)

00.00 – Filmas „Hoří, má panenko” (Gaisrininkų balius) – rež. Miloš Forman, 1967 (originalo kalba su angliškais subtitrais)

01.15 – Naktinis kinas

02.30 – Programos Pabaiga

 

ŠEŠTADIENIS 26 d.
08.45 – Animaciniai filmukai vaikams – pristato Tindirindis

19.30 – Dok. filmo „Buona Sera” pristatymas – rež. Justė Michailinaitė, 2022

20.10 – Dok. filmo „Anapus laiko ir šviesos” pristatymas – rež. Aistė ir Skaistė Jauraitės, 2022

21.40 – Filmo „Rūpintojėlis” pristatymas – rež. J. Trukanas, 2022

23.20 – Filmas „The West is Burning” – rež. C. Sheehy, 2021 (originalo kalba)

00.20 – Vaizdinių apybraižų seka „Juodaragio keliu”

00.50 – Naktinis kinas

02.00 – Programos pabaiga

 

SEKMADIENIS 25 d.

08.45 – Animaciniai filmukai vaikams – pristato Tindirindis